Зоряне небо в телескопі

Астрономічна обсерваторія КНУ
Одна з найстаріших університетських обсерваторій в Україні. Обсерваторію відкрито у 1845 році, із того часу зберігся головний будинок – Палац Науки, зведений архітектором Олександром Беретті за проектом Вікентія Беретті (батька). Тут вперше були точно визначені географічні координати Києва, а в період з 1845 до 1884 року (до прийняття за нульовий Гринвіцького меридіана) проходив Київський меридіан. Його координати у 1845 році визначив перший директор обсерваторії і майбутній ректор Університету Василь Федоров.

Астрономічна обсерваторія КНУ

З появою в Києві обсерваторії була створена і служба точного часу. Кожного вівторка київські годинникарі приходили до обсерваторії, щоб звірити свій годинник з астрономічним. Устаткування для обсерваторії замовляли в Петербурзі і Західній Європі. Меридіанне коло (прилад, призначений для визначення координат зірок) привезене з Німеччини в 1873 році виявилося настільки високоякісним, що розпочаті на ньому в ті далекі часи виміри тривали (з періодичною його модернізацією) аж до 1996 року.

Київський меридіан

Зараз цей прилад знаходиться в робочому стані і є прикрасою Астрономічного музею, на який нині перетворено Палац Науки та прибудований до будівлі спостережний павільйон, який лежить прямо на Київському меридіані. У наш час з розвитком інформаційних технологій, багато інструментів перестали використовуватися і перемістилися до музею, в якому налічує близько 20 тисяч експонатів.

Екскурсія музеєм познайомить вас з історією наукових досліджень, ви побачите рідкісні астрономічні інструменти попередніх часів та зможете отримати відповіді на різноманітні запитання в галузі астрономії.

Астрономічна обсерваторія КНУ

Також у обсерваторії проводять нічні екскурсії – кожен бажаючий може подивитися в телескоп на Місяць, Марс і навіть комети.

Вартість проведення екскурсій
для дорослих – 100 грн.
для дітей до 14-ти років – 50 грн.
!для учасників бойових дій та членів їхніх сімей екскурсії безкоштовні

Попередній запис на екскурсії здійснюється за листом на електронну пошту або за телефонним дзвінком із зазначенням бажаної дати відвідування та кількості осіб
електронна пошта: astromuz_univ@ukr.net
телефони для запису: (044)486-39-10 або (098) 366-08-23 Анатолій Михайлович

Екскурсії зі спостереженням в телескоп проводяться за безхмарної чи малохмарної погоди
В день екскурсії ви телефонуєте та уточнюєте стан погоди (для вечірніх екскурсій з показом неба)
За сприятливої погоди здійснюєте оплату та перед виходом на екскурсію відправляєте квитанцію на вказану електронну адресу або приносите до музею чек з банкомату (або роздруковану квитанцію) про сплату

Графік вечірніх екскурсій на поточний місяць та умови здійснення оплати можна дізнатися за посиланням