Царство екзотичних рослин

Ботсад Фоміна

Один з найстаріших ботсадів України користується неабиякою популярністю киян та гостей столиці. Саме тут можна побачити найстаріші магнолії та гіркокаштани Києва, насолодитися веснянім цвітінням яскраво-жовтої форзиції, ніжно-рожевих сакур та фантастичних рододендронів. Вхід до паркової частини вільний та відкритий цілодобово.

Однак це ще не все – у супроводі екскурсовода ви маєте можливість побувати у закритій для вільного відвідування науковій частині ботсаду. Там на вас чекають екзотичні та унікальні дерева і рослини з усіх частин світу. А ще є оранжерея, де ви відчуєте себе мандрівниками, які заблукали у тропічному лісі. Павільйони з сукулентами та чудовими водними рослинами. Зроблені тут надзвичайно атмосферні фото «підірвуть» ваш Instagram.

Ботсад Фоміна

Екскурсії відбуваються щодня, крім понеділка.

Для відвідувачів – оглядові (проводять екскурсоводи), для студентів – тематичні (проводять фахівці Ботанічного саду за попередньою домовленістю).

Для організованих груп попередній запис здійснюється за телефоном: +38 044-234-60-56 (з 10 до 16 годин).

Екскурсії без попередньої домовленості збираються о 11:00, 13:00, 15:00 годинах.

Тривалість та вартість екскурсій:

  • Оглядової по відкритому грунту – 75 хв, 80 грн.;
  • В оранжереї сукулентів та кактусів – 75 хв, 80 грн.;
  • В оранжереї тропічних та субтропічних рослин – 75 хв, 80 грн.;
  • Вечірньої в оранжереї водних та прибережних рослин – 90 хв, 100 грн.;
  • В оранжереї тропічних та субтропічних рослин дітям до 14 років – 75 хв, 40 грн.;
  • Оглядової по відкритому грунту дітям до 14 років – 75 хв, 40 грн.

Ботсад Фоміна

Зелена оаза наукової частини ботсаду – це справжній дослідний майданчик, розташований просто неба. Тут навіть ходити можна лише по визначених доріжках. Майстерні екскурсоводи-оповідачі перетворять кожен кущ та дерево на цікаві об’єкти. Серед величезної колекції листяних та хвойних є на що подивитися.

Досить оригінальною є ділянка формового саду, де яблуні та груші плетуться по спеціальних штахетах та розкидають гілля, наче канделябри. Над цим скульптурним садом нависає гінкго дволопатеве – його предки були ще сучасниками динозаврів. Його листя, яке нагадує качині лапки, має унікальні лікувальні властивості.

Ботсад Фоміна

Бажаючим потрапити на екскурсію оранжереї ботсаду слід підходити до входу з боку вулиці С. Петлюри, 1.

Колекція в оранжереї тропічних та субтропічних рослин є однією з найбагатших в Україні. Тут ростуть екземпляри, зокрема, пальмові, яким по 150-200 років. А деякі з них, як, наприклад, слонова пальма, в дикій природі, на жаль, не збереглися, тому побачити їх можна тільки в ботсадах.

Ботсад Фоміна

Також рекомендуємо відвідати екскурсію в павільйон із сукулентами (найкраще відвідувати з квітня) та в сезонний павільйон з водними рослинами (приблизно з травня).

Більше довідкової інформації можна дізнатися за посиланням.

Ботсад Фоміна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *